Genel İzleyici Kitlesi
45 Dakika
210. Bölüm
Genç Kaşifler
Bölümü Satın Al
Bölümler

İstanbul Üniversitesi Çocuk Üniversitesi’nden seçilen iki genç Beyza ve Tunahan, ünlü gezgin Coşkun Aral ile birlikte Hindistan ve Nepal’e uzanan bir yolculuk yaparlar. Bu yolculuk, iki gencin hayatını değiştirecektir.

Büyülü bir coğrafya olan Hindistan’da İstanbul Üniversitesi Çocuk Üniversitesi programlarına katılmış ve Doğa Okulu’nda okuyan iki genç Beyza ve Tunahan, hayatlarının en farklı seyahatini yaptılar. Bu, onlar için birçok anlamda ilklerin olduğu bir geziydi. Coşkun Aral, bu unutulmaz gezide onlarla beraberdi. Kuzey Hindistan’ın renkli şehirlerinden Himalayalar’ın eteklerine uzanan maceralarla dolu 12 günlük bu seyahatin sonunda Budistler’in ruhani lideri Dalai Lama’nın Dharamshala’da iki gün süren öğretisine katıldılar. Jaipur’da dünyanın en eski astronomi merkezlerinden biri olan Jantar Mantar’ı gezdiler. Fillerin sırtında Kehribar Kalesi’ne çıktılar. Budistler’in kutsal şehri Varanasi’de Ganj üzerinde mistik bir gezinti yaptılar ve dinin şekillendirdiği yaşamları yakından görme fırsatı buldular. Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de, eskiyle yeninin buluşmasına tanıklık ettiler ve Nepal’in başkenti Katmandu’da Himalayalar’ın gölgesinde süren yaşamları fotoğrafladılar. Karlı dağların kollarında yaşayan naif insanlarla birlikte oldular. Hindistan’ın kuzeyindeki Dharamshala’da ise binlerce Budist’in arasına karışıp, onların ruhani lideri Dalai Lama’nın bilge sözlerini dinlediler.

Beyza ve Tunahan birçok ilki yaşadı. Onlar bu ilki yaşarken, Coşkun Aral da onları izledi. “Genç Kaşifler”de, 16 yaşındaki bu iki gencin kendi coğrafyalarından uzaktaki maceraları ekrana gelecek. Onların bambaşka bir kültürle buluşmalarına tanıklık edeceksiniz. Genç Kaşifler’de, Beyza ve Tunahan’nın değişen hayatlarının yakın şahidi olun.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.