Genel İzleyici Kitlesi
HD Görüntü Kalitesi
40 Dakika
322. Bölüm
Keşfetmek İçin Bak
Bölümü Satın Al
Bölümler

Bir coğrafya ve keşif dergisi. Arkasına Anadolu kültürünü almış, Dünya'ya keşfetmek için bakan bir pencere. Geride bıraktığı yirmi yılda sayısız makale, araştırma konusu ve binlerce fotoğrafa ev sahipliği yapan Atlas Dergisi, müdavim okuyucularından, yazarlarına ve fotoğrafçılarına, ele aldığı yankı uyandıran konulardan, sosyal sorumluluk kampanyalarına, İz Tv ekranına geliyor.

1993 yılının Nisan ayında yayın hayatına başlayan Atlas Dergisi, işlediği dosya konuları ve çalıştığı alanında uzman fotoğrafçılarla, Türkiye’de keşif ve coğrafya dergiciliği alanında yeni bir sayfa açtı. Mehmet Yaşin ve Mehmet Yılmaz gibi usta kalemlerin önderliğinde okuyucularıyla buluşan Atlas Dergisi, geride bıraktığı yıllar boyunca Nuri Bilge Ceylan, Cemal Gülas, Ahmet Özyurt, İzzet Keribar, Cüneyt Oğuztüzün gibi önemli isimlerle çalışmalarını zenginleştirdi.

İlerleyen yıllarda Özcan Yüksek editörlüğünde gelişimini sürdüren dergi, günümüzde de hâlâ kendi belirlediği bu özgün çizgiyi korumakta. Atlas, sadece Anadolu coğrafyasını okuyucularla buluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda bıraktığı kalıcı eserlerle, sanatı ve keşif ruhunu besleyen kalıcı bir kaynak olmaya devam ediyor.

Özel Gösterim kuşağında yer alacak bu bölümde, derginin arka plan hazırlıklarından, saha çalışmalarına; fotoğrafçıları Ali Ethem Keskin, Kerem Yücel ve Turgut Tarhan’ın objektif arkasında geçirdiği keşif yolculuklarına, Atlas Dergisi ekrana geliyor. Dünyaya keşfetmek için bakanların öyküsünü İZ’de izleyin.
 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yapılmadı. İlk yorumu siz yapın.